Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Zasadadziałania wyłączników silnikowych

  • Posted on: 4 June 2022
  • By: addmean
Każdy elektryk, jak duże znaczenie mają tak zwane wyłączniki silnikowe. Wyłącznik silnikowypełniniezwykleważkąfunkcję przy układach napędów elektrycznych.
kuchnia


Zabezpiecza silniki oraz instalacjepoprzezreakcję na zmianę prądu przeciążeniowego i zwarciowego. Stosowanie wyłączników silnikowych związane jest głównie z krótszymi etapamiodpoczynkuurządzeń. Tyczy się to także doprzedmiotuprecyzji przy koniecznościbłyskawicznegoruszenia.


wyłączniki silnikowe
Source: pixabay.com


Inna definicja wyodrębniającaobszar znaczenia urządzenia – wyłącznik silnikowy pokazuje na inny terenfunkcjonowania. To znaczy – wybierane wyłączniki silnikowe to składniki do syntezy, zabezpieczaniairozłączaniaobwodów prądowych. Tyczy się to zwłaszcza obciążeń z silnikami. Wyłącznik silnikowy asekuruje silniki przed zużyciemstrictesprzężonym z nagłym przerwaniem ciągłości pracy. Ubytek wyłączników silnikowych może przyczynić się do przeciążenia i zwarć w zakresieobwodów.

Nie czekaj, zobacz tekst na witrynie, która też Cię zaciekawi. Odnajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tu tematyce.

Zabezpieczenie przeciążeniowe to termiczny wyzwalacz zabezpieczający uzwojenia silnika. Do wyłączników silnikowych można dosztukowaćnastępująceakcesoria: wyzwalacz zanikowy, wyzwalacz wzrostowy, styki pomocnicze i wskaźnik wyzwolenia. Szczególnie pomocne są styczniki pomocnicze. Zespalają się ze stykami głównymi. Sprzyjają sygnalizacji zdalnej stanu załączenia oraz do obopólnej blokady aparatów - wyłączniki krańcowe. Styki sygnalizacji wyzwolenia umożliwiają przekazanie informacji o motywie wyzwolenia wyłącznika silnikowego.
Wyzwalacze napięciowe funkcjonują na regule działania elektromagnesu, natomiast zanikowe wyciszają silnik, kiedy nie ma już napięcia. Wyzwalacz wzrostowy wycisza silnik, w sytuacji gdy zostanie do niego dołączoneodpowiednie napięcie.