Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Walkie-Talkie

  • Posted on: 25 September 2019
  • By: addmean
Radiotelefony, znane szerzej jako krótkofalówki, są niezwykle specyficznymi przyrządami. Ich podstawową rolą jest umożliwianie porozumiewania się na odległość. Aktualnie do pewnego stopnia przyrządy te zostały zastąpione przez popularne komórki, jednak także w odniesieniu do nich krótkofalówki posiadają wiele zalet. Ich wykorzystywanie kojarzone jest nierzadko z okresem wojen światowych.


Rzeczywiście w czasie trwania działań wojennych radiotelefony wykorzystywane były jako najważniejszy środek komunikacji na odległość. Na tym także częściowo opiera się ich przewaga nad nowoczesnymi telefonami komórkowymi. Funkcjonowanie popularnych komórek zależy od obecności i działania właściwych przyrządów nadających sygnał. Zasada działania krótkofalówek jest zupełnie inna, przez co mogą one funkcjonować bez pomocy innych przyrządów.

Krótkofalówki w rozrywce
Walkie-talkie, bo tak także nazywa się radiotelefony, obecnie niezwykle często w różny sposób stosowane są do rozrywki. Niektóre osoby miały do czynienia z takimi gadżetami w młodości. Zupełnie podstawowy „model” krótkofalówki do zabawy dla dzieci składał się z dwóch kubków po jogurcie i długiego sznurka. W późniejszych czasach pojawiły się także pierwsze walkie-talkie dla dzieci w formie małych, wielobarwnych gadżetów o małym zasięgu. W gronie dorosłych także nawet często przyrządy te używane są do celów rozrywkowych. Mogą przykładowo służyć jako kanał komunikacyjny łączących uczestników gry terenowej czy rozgrywki w paintball. Przyrządy tego typu produkowane są między innymi przez firmę HYT.


Firmy produkujące i sprzedaż
Aktualnie istnieje wiele miejsc, gdzie można kupić walkie-talkie, zarówno profesjonalną, jak i taką do zabawy. Istnieją przykładowo specjalne sklepy, które sprzedają produkty tego rodzaju, również na terenie kraju. Bez wątpienia także powszechnym sposobem kupowania sprzętu tego rodzaju jest kupowanie go przez Internet. Sklepów internetowych z tego rodzaju towarem jest bardzo wiele, kupić tam można przyrządy specjalistycznych i uznanych za granicą marek, takich jak przykładowo Hytera. Korzystanie z takiego sklepu jest bardzo komfortowe, na przykład ze względu na opcję dostarczenia sprzętu do domu. Oprócz tego aktualnie bardzo często i w różnych dziedzinach stawia się na opcję nabywania bez wychodzenia z domu.