Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Telefon komórkowy dla dziadka oraz babci - jaki wybrać?

  • Posted on: 20 March 2023
  • By: addmean
Telefony komórkowe z biegiem lat zaprzestają być domeną młodych i "dorosłych". Coraz to liczniejszą oraz coraz to w wyższym stopniu wymagającą grupą klientów stają się osoby starsze.


Nie ma się czemu dziwić, telefon nie jest narzędziem służącym tylko do rozrywki oraz pracy.
Zapewnia kontakt z bliskimi, zaś w wielu nagłych przypadkach potrafi uratować życie. Jaki musi być telefon dla dziadka? Większość telefonów ma raczej niewielkie guziki. W końcu producenci dążą do tego, aby urządzenie było stosunkowo niedużych rozmiarów, lecz miało przy okazji spory ekran. W efekcie litery są naprawdę drobne. Czasami można nie zdawać sobie z sprawy z tego. Lecz co jeżeli tenże aparat telefoniczny trafi w dłonie osoby starszej, jakiej wzrok nie jest doskonały i jaka nie zna na pamięć układu klawiatury? Telefony dla seniora powinny zatem posiadać większe i wyraziste przyciski, do tego dobrze a także jasno podświetlone. Samo wykonanie guzików również nie będzie bez znaczenia. Z klawiatury powinno skorzystać się wygodnie i pewnie.


telefony dla seniora
Author: NEO24.pl


Ekran powinien być przede wszystkim czytelny, natomiast wszelkie wyświetlane na nim elementy muszą być świetnie widoczne. Wielkość nie ma większego znaczenia. Istotne, by cyfry i litery nie były za drobne. Widowiskowość, ogrom skrótów oraz wizualizacje to elementy całkowicie zbędne. Interfejs musi być bezproblemowy a także w najwyższym stopniu intuicyjny.

Jeżeli zainteresowały Cię wiadomości w tym wpisie, to doczytaj tutaj następne wątki na nowej witrynie, która znajduje się pod tym linkiem.

Na ekranie głównym użytkownicy mają znaleźć jedynie najpotrzebniejsze składniki.
Nauka obsługi telefonu nie dla każdego należy do zabawy. Dla wielu osób może okazać się po prostu skomplikowana. Dziś wielu wytwórców ma w swej ofercie takie właśnie komórki.