Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

System centralnego odkurzania

  • Posted on: 26 January 2019
  • By: addmean
Sprawdź, z jakiej przyczyny warto postawić na montaż centralnego odkurzacza w budynku. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania jak też w jaki sposób prawidłowo go zamontować.


Tradycyjne przenośne odkurzacze wydmuchują powietrze w sąsiedztwie odkurzanego miejsca, co nadzwyczaj utrudnia efektywne sprzątanie. Nawet te zassane przez elektroluks zanieczyszczenia mogą się ponownie znaleźć w mieszkaniu – filtr nie zatrzyma wszystkich. Tradycyjne odkurzacze w większości wypadków nadzwyczaj hałasują. Centralne odkurzacze tychże wad nie posiadają. Naturalnie nie oznacza to, iż są doskonałe: są droższe jak też wymagają zrealizowania specjalnej instalacji, którą należy jakoś schować w ścianach, pod posadzką czy też nad sufitem. Możemy go uznać za luksus, lecz taki, na jaki mnóstwo osób może sobie przyzwolić.


Informatyka
Author: onnola
Source: http://www.flickr.com
cena
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Najistotniejszą częścią układu centralnego odkurzania jest tzw. jednostka centralna. Do jednostki przyłączone są sztywne rury poprowadzone do zainstalowanych w murach gniazd wciągających. W trakcie odkurzania korzysta się z elastycznego węża, którego koniec wkłada się do pobliskiego gniazdka. Centralna jednostka jest odpowiednikiem korpusu odkurzacza mobilnego. Umieszcza się ją poza mieszkalną częścią domu. W kompaktowej wersji mieści napęd z turbiną generującą podciśnienie, separator zanieczyszczeń i zbiornik, w którym się nagromadzają. Gniazda ssące najlepiej rozmieszczać w centralnej części mieszkania.


W większości wypadków do obsługi całej kondygnacji wystarczy jedno gniazdo. W trakcie odkurzania używa się elastycznego węża, jakiego końcówkę wkłada się do pobliskiego gniazdka.