Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Przygotowania do ślubu i wesela - kroczek po kroczku

  • Posted on: 29 February 2020
  • By: addmean
Jak zaaranżować przygotowania do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu czyli ślubu oraz wesela: Aby całość mieć pod kontrolą gdy padnie to pytanie i ta wyczekiwana odpowiedź. Warto zacząć wszystkie przygotowania do bez wątpienia najistotniejszego wydarzenia w życiu kochającej się pary musimy zacząć wszystko planować na ok. 12-6 miesięcy przed obrzędem.
fotograf grudziądz
Author: Nicolas Buffler
Source: http://www.flickr.com
Najpierw przyszli małżonkowie powinni ustalić jaki typ ślubu wybierają (cywilny i kościelny, cywilny, konkordatowy. Gdy już podejmą decyzję co do jego typu należy uzgodnić miejsce. Kiedy wybraliśmy już typ ślubu jak też miejsce należy zastanowić się nad datą a najlepiej wybrać parę w przypadku gdyby okazało się, iż mamy kłopot z dostaniem ślubu w jednym z wyselekcjonowanych terminów. Projektując datę wesela musimy również zastanowić się czy pragniemy wyjechać tuż po uroczystości w podróż poślubna, jeżeli tak dobrze jest już myśleć o celu podróży oraz wymaganych do tego celu ewentualnych wizach, szczepieniach itd. A również zaplanować urlop w zakładzie pracy. Jeżeli ślub ma być kościelny czy konkordatowy najlepiej już zacząć się rozglądać za terminami nauk przedmałżeńskich

Pomału możemy rozpocząć komponować przygotowawczą liczbę gości żeby określić szacunkowe koszty uroczystości w zależności czy będzie to ślub z przyjęciem albo obiadem dla najbliższych czy może huczne weselisko.
fotograf
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Jeśli zamyślamy wesele na liczbę gości ponad 100 osób salę na tę uroczystość musimy jak najrychlej zarezerwować bowiem nie wiele jest restauracji aranżujących wesela na tak liczną grupę uczestników. Na 6 miesięcy przed uroczystością należy podjąć ostateczną decyzję co do daty a także miejsca oraz rodzaju uroczystości. Kiedy para ma zamiar samodzielnie organizować wieczór Panieński oraz Kawalerski to "ostatni dzwonek" ażeby ustalić czas, lokalizację i liczbę osób w niej biorących udział. Gdy pragniemy żeby ową kwestią zajęli się Drużba oraz Druhna (świadkowa oraz świadek) musimy dobrać odpowiednie osoby oraz zaproponować im tą funkcję (tradycja mówi, iż winny to być osoby wolnego stanu).

To najlepszy moment żeby zacząć wyznaczać detale przyjęcia weselnego w wyselekcjonowanym przez nas lokalu (muzyka, wodzirej, dekoracje, menu). Okres 6 miesięcy przed przysięgą to również największa pora na wyselekcjonowanie fotografa a także kamerzysty, najodpowiedniej zasięgnąć wskazówki znajomych bądź rodziny jacy niedawno sami organizowali uroczystości ślubne, ewentualnie wpisać w wyszukiwarkę hasło: fotograf Grudziądz i odszukać np. takiego fotografa zobacz więcej.