Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

To naprawdę ważna kwestia jaki rodzaj systemu operacyjnego mamy zamiar wybrać? Od tego dużo zależy

  • Posted on: 25 September 2019
  • By: addmean
Tak dużo jest obecnie zagadnień do zrozumienia, aż ciężko się w tym wszystkim połapać. Możemy tak powiedzieć o wielu kwestiach, lecz zwłaszcza jak pomyślimy o najnowszych technologiach to przekonamy się, że bez odpowiedniego wsparcia rzeczywiście trudno będzie poznać wszelkie zawiłości i pojęcia, na przykład co to jest mem. Nie o tym jednakże będziemy pisać, a o czymś bardziej istotnym, rzeczy, jaka będzie dotyczyć każdego z nas, czyli jakiego typu powinniśmy wybrać system operacyjny?


linux
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej oczywisty aktualnie wybór to bez wątpienia Windows 8. To obecnie najbardziej istotny na rynku system operacyjny. Dla tych osób, które nie miały z nim do dotychczas do czynienia może być jednak problematyczny przez znaczne różnicę względem poprzedniej wersji. Nie istnieje tu więc menu start, a przestawienie się na "kafelki" może powodować dość duże problemy, szczególnie na samym początku. Pomimo to jeżeli weźmiemy pod uwagę jakiś ranking systemów operacyjnych to na pewno Windows 8 jest zwycięzcą w tej kategorii (Media IT Sp. z o. o.).

Dla tych, jacy jednakże nie mogą wyobrazić sobie przejścia na ten system, pozostaje dobrze znany Windows 7. Trzeba potwierdzić bowiem, że ta starsza wersja systemu operacyjnego Windows bardzo dobrze funkcjonuje bardzo długi czas po premierze. Aktualnie jesteśmy w stanie jednocześnie spotkać użytkowników, którzy korzystają z Windows xp, taki system wystarcza im bez wątpienia do obsługi podstawowych programów biurowych oraz przeglądarki internetowej (jaki system operacyjny). Nie inaczej kwestia ta przedstawia się z Windows 7, jaki bez kłopotu jest w stanie służyć jeszcze przez parę lat użytkownikom, zwłaszcza tym, jacynie mają ochoty na eksperymenty z najnowszym, rewolucyjnym produktem Microsoftu. Pozostały system Mac OS X, stworzony do produktów Apple, ma swoich prawdziwych wyznawców. Uwielbiany jest za bardzo dobry interfejs, łatwość w działaniu i małą awaryjność.


reklama linuxa
Author: anderson freitas
Source: http://www.flickr.com
Jest bezpieczny, istnieje tak naprawdę mniej wirusów, jakie atakują OS niż Windowsa. No więc jaki system operacyjny wybrać? Tak naprawdę mamy jeszcze jedną możliwość - Linux. To jedyny w pełni darmowy system operacyjny, jaki można konfigurować jak tylko chcemy. Dodatkowo jest odpowiedni na każdy komputer, bo posiada zdecydowanie mniejsze sprzętowe wymagania niż Windows, więc nawet na słabym sprzęcie będzie w stanie działać dość szybko i płynnie. W przeciwieństwie także do odmiennych systemów z pewnością częściej wymaga od użytkownika fachowej wiedzy (co to jest mem).