Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Najważniejsze reguły użytkowania sprzętu AGD

  • Posted on: 4 February 2019
  • By: addmean
O tym, jak bardzo nieodzowna jest pralka, często myślimy dopiero wtenczas, gdy się zepsuje.


Jednakże starczy właściwie używać pralkę, aby służyła długo po upływie czasu gwarancji.
Wśród czynników, jakie w największym stopniu szkodzą pralce, wyszczególnia się króciutkie odstępy pomiędzy praniami, przepełnianie pralki czy też twardą wodę.

Czy po przeczytaniu publikowanego tekstu udało Ci się wynieść coś interesującego? Jeśli tak, to zgłąb pozostałe informacje tu (http://raiden.net.pl/skup-sprzetu/skup-komputerow/) - z pewnością pochłoną Cię całkowicie.

Funkcjonowanie bez sprawnej pralki dla większości z nas byłoby na pewno uciążliwe. Jednakże chroniąc pralkę nie jedynie przedłużamy czas jej eksploatacji. Zwiększamy również efektywność prania, zapobiegamy niszczeniu tkanin i oszczędzamy na proszku do prania.


Wśród często występujących powodów awarii urządzenia wyszczególnia się uszkodzoną grzałkę, uszkodzony programator i usterkę pompki. W najgorszym wypadku pralka może przestać działać, a nawet zalać łazienkę w czasie prania. Częstym błędem, jaki popełniamy, używając pralki, jest przepełnianie bębna. Kładziemy do niego nadto wiele ubranek naraz, co powoduje, że pralka zużywa więcej energii oraz wody, a ciuchy gorzej się dopierają. Przeciążenie może również przyczynić się do uszkodzenia bębna. Co pewien czas warto wykonać tak zwane czyszczenie pralki, a więc puste pranie – ustawić progRAMator na wysoką temperaturę, dołożyć detergent i włączyć urządzenie bez ubrań. Pomoże to z pewnością pozbyć się niemiłego zapachu.


Płyta wiórowa, płyty
Author: Preston Rhea
Source: http://www.flickr.com


Opróżnij kieszonki pranych ciuszków oraz regularnie czyść pralkę – nie tylko na zewnątrz, lecz głównie od środka.
W szufladzie nie może odkładać się proszek, albowiem może zablokować to przepływ . Raz na mniej więcej dwadzieścia prań dobrze jest oczyścić filtr pompy z włosów czy też kawałków tkanin.