Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Jeżeli jesteś początkującym fotografem, to koniecznie powinieneś poznać aktualny rejestr polecanych obiektywów

  • Posted on: 20 March 2023
  • By: addmean
Fotografowanie, identycznie jak gotowanie czy gra na fortepianie, jest pasją, której chętnie oddają się zarówno piętnastolatkowie, jak i osoby po trzydziestce. O ile uczniowie technikum mogą rozwijać własne umiejętności pod okiem trenerów z miejscowych emdeków, to dojrzali ludzie przede wszystkim zdobywają kwalifikacje oddając się lekturze artykułów zamieszczonych w sieci i naturalnie blogów oraz forów dyskusyjnych. Bądź co bądź każdy dopiero uczący się fotograf musi poznać nie tylko arkana robienia wspaniałych ujęć, lecz i wybrać najlepszy dla siebie, i własnych możliwości, sprzęt, w tym również obiektyw.


aparat marki sigma
Source: http://www.sigma-sklep.pl/
Tak fotografowie amatorzy, jak i znawcy muszą cały czas uaktualniać posiadaną wiedzę, gdyż na sklepowych regałach co rusz pojawiają się nowości. Przeglądanie specjalistycznej prasy staje się niemalże konieczne - w taki sposób można od razu zorientować się, jakie obiektywy są polecane przez mistrzów. Dodatkowo trzeba także zweryfikować, jakim aparatem się dysponuje, bowiem jedynie wtedy będzie można ustalić, czy dobrej jakości obiektyw sigma 17-50mm pasuje do posiadanego modelu urządzenia - Każdy fotoreporter dobrze wie, że jakość ujęcia jest uzależniona od wielu czynników i przynajmniej kilku z nich praktycznie nie da się w ogóle kontrolować. Z kolei największy wpływ mamy oczywiście na posiadany sprzęt, a szczególnie na obiektywy. Ponieważ ich ceny są wygórowane, kupno trzeba dogłębnie przemyśleć, aby później nie żałować swoich decyzji.


obiektyw
Author: Ryan Bodenstein
Source: http://www.flickr.com
Prawdopodobnie nie jest przypadkiem to, że najczęściej polecane obiektywy są produkowane przez japońskie marki: tak obiektywy sigma 70-300 - zobacz dostępne opcje, jak i canon EF 50 na pewno nawet laicy będą kojarzyć z aparatami fotograficznymi, a logo Zeiss jest znane de facto tylko tym, którzy na co dzień interesują się fotografią. Każdy uczący się fotograf musi obligatoryjnie przejrzeć rankingi osprzętu fotograficznego, żeby potem wiedzieć, na który model wydać wynagrodzenie. Następnie musi zakupić dla siebie najlepszy obiektyw i to wcale nie musi być model, który zdobył najwięcej pochwał. Jeżeli dana pani uzna, że obiektyw sigma 17-50mm całkowicie spełnia jej wymagania, to oczywiście go zamówi i ponadto być może poleci go innym, a nawet stworzy własny ranking najlepszych obiektywów.