Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Jak dobrać pilot do telewizora? Jakie są modele? Na co zwracać uwagę? Co jest w tej dziedzinie najbardziej istotne?

  • Posted on: 11 November 2022
  • By: addmean
Ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie bez pilota do telewizora, to coś tak powszechnego, iż jak popsuje się ten sprzęt, to jak najszybciej poszukujemy zamiennika. Jeżeli jednakże wybierzemy coś lichego, z nieodpowiedniej jakości elementów to możemy być pewni, że za jakiś czas znowuż będziemy szukać nowego. Korzystniej bardzo szybko zdecydować się na prawdziwie porządny sprzęt.

piloty-do-telewizota
Author: Kelly Sikkema
Source: http://www.flickr.com

Tak więc tworzy się pytanie, jaki pilot kupić? Oferta jest naprawdę bogata, zaś ceny tak w miarę rozsądne, że może się wydawać, że każdy wybór będzie najlepszy - klik. Ale tak z pewnością nie jest, gdyż o ile zasada działania pilotów będzie taka sama, to ich możliwości czy komfort obsługi mogą się znacznie różnić. Dobrze więc wydawać oszczędności jedynie na sprawdzony sprzęt. Dość często pilot uniwersalny nie jest pilotem jedynie do telewizora - zobacz. Musi obsługiwać większość telewizorów, jak jednakowoż wież lub inwerter growatt odtwarzaczy DVD. Niestety, nie jest tak we wszystkich przypadkach, czasami więc ta zapewniana uniwersalność jest związana z obsługą różnorodnych telewizorów.

Niektórzy sprzedawcy w opisach pilotów do telewizorów wykorzystują dość standardowe sformułowania, że dany pilot obsługuje wszystkie telewizory, lecz ta deklaracja jest troszkę na wyrost. Piloty uniwersalne możemy podzielić na trzy rodzaje. Mamy tak więc piloty tanie, przystępne oraz luksusowe. Najbardziej tanie piloty do dziesięciu złotych nie są zrobione ze zbyt wytrzymałych materiałów, lecz warto go zakupić, jak nie planujemy wydawać sporą ilość pieniędzy, a mieć jednocześnie solidny sprzęt. Modele przystępne są już trochę bardziej kosztowne, ale zauważalne jest to po ich jakości. Są zrobione z lepszych materiałów, bardziej wytrzymałe, mają także więcej opcji.


Bo pilot najtańszy ma jedynie podstawowe przyciski i jest - powiedzmy - dosyć toporny, tymczasem przystępny model to tego typu optymalny wybór dla wielu osób. Natomiast pilot luksusowy to wybór dla najbardziej wymagających klientów, którzy chcą posiadać sprzęt najbardziej nowoczesny. Tego typu pilot więc nie tylko, iż zrobiony jest z najlepszych materiałów, to oczywiście jest droższy. Nie każdy może sobie pozwolić na taki sprzęt, nie każdy również uważa, iż warto wydawać tyle pieniędzy na standardowy pilot do telewizora. To więc jakiego typu model wybierzemy zależy od naszych preferencji i potrzeb.