Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Fotka z lotu ptaka - obecnie jest to osiągalne dla wszystkich

  • Posted on: 20 March 2023
  • By: addmean
Bezzałogowce jeszcze parę lat temu były technologią zarezerwowaną jedynie dla wojska. I choć do dziś najsporzej dronów trafia właśnie do wojska, ich popularność a także ilość przeznaczeń wśród cywilów wzrasta ogromnie szybko. Szybciej, aniżeli się spodziewano. Wedle szacunków cywilny rynek bezzałogowych statków wart jest kilkaset milionów dolarów. Wartość ta będzie prędko rosła, acz specjaliści są podzieleni w diagnozie tempa wzrostu - możemy znaleźć przewidywania, które zakładają, iż w przeciągu dekady rynek dronów urośnie nawet do pułapu kilkudziesięciu miliardów dolarów.

dron
Author: Ryan Dickey
Source: http://www.flickr.com
Dotyczy to tylko przeznaczeń cywilnych, zaś do tego dodać trzeba także dynamicznie rosnący rynek dronów https://www.gohero.pl/drony-akcesoria wojskowych. Rodzi się zapytanie: skąd popularność podobnych przyrządów? Do czego rzeczywiście mogą przydać nam się latające statki bezzałogowe? Bezzałogowe statki potrzebne są chociażby tam, gdzie dzisiaj używamy helikopterów, przy czym są od nich o wiele tańsze. Mało tego ceny tychże urządzeń, wespół z ich dynamicznie rosnącą popularnością będą spadać, co dodatkowo podwyższy ich biznesową atrakcyjność. Bezzałogowcem zdecydowanie łatwiej kierować, a w powietrzu może utrzymać się nawet przez paręnaście godzin.Stwarza to co niemiara potencjalnych przeznaczeń dla bezzałogowców – zarówno w opartym o ich użytkowanie w biznesie lub ratownictwie. Jednym z najbardziej popularnych dziedzin, w których używa się dronów, jest fotografowanie obszarów jak też wydarzeń z powietrza. Coraz to modniejsze staje się utrwalanie z powietrza na przykład ślubów, toteż fraza: sklep z dronami jest bardzo często wyszukiwaną dzisiaj frazą. Montowane na bezzałogowcach kamery są w stanie uchwycić ceremonię w wysokiej rozdzielczości, ukazując ją z zupełnie innej perspektywy niż w wypadku klasycznej fotografii albo filmowania.

Modele takie jak Dron Inspire 1 (więcej: ) są w stanie dźwignąć się na wysokość nawet kilkuset metrów, dzięki czemu możliwym jest uchwycenie ogromnych obszarów i skupienie raczej na ogóle, aniżeli na detalach. Łatwo sobie wyobrazić, że możność zamontowania na bezzałogowcu kamery albo aparatu otwiera wiele przeróżnych drzwi – nie jedynie do stworzenia pamiątki z uroczystości. Skoro drony mogą stanowić oko na tak rozległy teren oraz z łatwością docierać w trudno dostępne miejsca, to oznacza też, że mogą być dobrym wsparciem dla chronienia obiektów.