Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Do jakiego typu zadań służy Ubuntu? Na jakiej zasadzie funkcjonuje? Czy warto z niego korzystać?

  • Posted on: 20 March 2023
  • By: addmean
Ubuntu to bardzo interesujący oraz popularny serwer. Słowo ubuntu wywodzi się z języków plemion Xhosa i Zulu, które mieszkają w południowej Afryce. Ubuntu oznacza “człowieczeństwo wobec innych” i nazwa jest dobrane najlepiej, bo najistotniejszym celem dystrybucji jest dostarczenie użytkownikom domowym kompletnego, otwartego systemu, który będzie łatwy w obsłudze a także stabilny, niezawodny oraz nowoczesny.


Pierwsze wydanie Ubuntu ukazało się 20 października 2004 jako tymczasowa dystrybucja. Początkowy i najbardziej istotny cel to utworzenie własnego, sześciomiesięcznego cyklu wydawniczego. Projekt stopniowo się rozwijał. Następne wersje Ubuntu pokazały, iż początkowy sukces nie był żadnym przypadkiem - czytaj o Tiktalik. Korzystanie z ubuntu jest rzeczywiście łatwe, tak więc ustawienia domyślne i wykrywanie sprzętu odbywa się bez konieczności inicjowania działań ze strony korzystającego z programu.
komputer
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu


Jest dość mocno łatwa administracja, osiągnięta jest dzięki graficznym konfiguratorom, co z pewnością zwielokrotnia intuicyjność w obszarze korzystania z takiego programu. To najprawdopodobniej najbardziej popularna na świecie dystrybucja systemu GNU/Linux, to także trzeci pod względem liczby użytkowników system operacyjny. Liczba użytkowników systemu jest z pewnością większa niż podawane jeszcze parę lat temu osiem milionów. Najważniejsze informacje o systemie są publikowane na portalach internetowych na świecie - czytaj o serwerach . Najbardziej nowe wersje dystrybucji Ubuntu ukazują się co pół roku. Każda z wersji na swój numer i nazwę kodową. Taki numer wersji określa datę jej wydania.

Żeby odszukać porywające zagadnienia w internecie, to na początku kliknij w odnośnik znajdujący się tu i przejdź dalej (https://iphonespecialist.co.uk/) - zapewne nie będziesz żałować.

Nazwy wydań składają się z epitetu, jaki definiuje nazwę zwierzęcia. Oba słowa rozpoczynają się od tej samej litery, każde następne wydanie otrzymuje następną literę alfabetu. Jeżeli chodzi o serwery, to Ubuntu gwarantuje w rzeczy samej ciekawy produkt.

Ta solidna oferta, którą przygotowaliśmy dla sympatyków opisywanej kwestii, posiada podobne informacje na to ciekawe zagadnienie - zobacz tu.Tym czymś jest darmowa dystrybucja GNU/Linux, która bazuje na Debianie. Przeznaczona jest istotnie do serwerowych zastosowań, określa się ją Ubuntu server edition. Po instalacji możemy skorzystać z pakietów serwera email, www, baz danych i wielu innych. Instalacja zachodzi w trybie tekstowym, to projekt rozwijany obok Ubuntu, od jakiego różni się konfiguracją a także pakietami zainstalowanymi po instalacji.