Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego karty zbliżeniowe uznawane są za bardzo niebezpieczne?

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
Wbrew temu, co sądzą instytucje finansowe, karta zbliżeniowa typu PayPass nie jest zbyt pewna. W przypadku ich kradzieży złodzieje bez jakichkolwiek problemów płacą za ich pomocą na konto posiadaczy - zdarza się tak, że wykonują nawet kilka dziesiątków transakcji w trakcie jedynie jednej godziny.


Jeśli uzyskamy karty zbliżeniowe, możemy spróbować zablokować możliwość wykonywania płatności drogą radiową.


pociąg
Author: My Online Estate Agent
Source: http://www.flickr.com


Jak stwierdzono, taką możliwość oferuje w naszym kraju wyłącznie jeden bank. Funkcji zbliżeniowej nie można by jednak zablokować logując się na stronę banku. Konieczne jest telefoniczne połączenie z BOA i rozmowa z konsultantem. Co więcej nie wystarczy jedynie zlecić dyspozycję zablokowania płatności bezstykowej.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły artykuł umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej w tym miejscu, znajdziesz tam podobne informacje.

Aby potwierdzić zamówienie, bank najczęściej wymaga przeprowadzenia dwóch wypłat z bankomatu (wartość wypłaty nie ma znaczenia) z dwóch różnych banków albo z tzw. sieci bankomatowych. Dopiero po ich przeprowadzeniu, opcja zbliżeniowa będzie zablokowana. Będzie to operacja nieodwracalna. karty zbliżeniowej nie trzeba jednak wcale ukraść, żeby pozbawić nas środków finansowych. Wystarczy posłużyć się jedynie właściwym urządzeniem, dane konieczne do transakcji można po prostu skopiować z karty, którą nosimy w portfelu.


firma
Author: home thods
Source: http://www.flickr.com


Najlepszym, ale tylko częściowo efektywnym sposobem jest przechowywanie takiej karty zbliżeniowej w etui, które zatrzymuje fale radiowe i chroni w ten sposób przed bezprzewodowym odczytem danych z karty. Tego typu futerały w rozmiarach karty kredytowej można kupić już za parę złotych. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że karta jest zabezpieczona wyłącznie w takiej sytuacji, kiedy jest umieszczona w opakowaniu.
Wyciągając ją dla przykładu, aby dokonać płatności, jesteśmy narażani na skopiowanie danych, żeby wykonać transakcję na nasze konto. Kartę możemy zabezpieczyć także w swoim zakresie, dla przykładu nosząc ją owiniętą w folię aluminiową albo przechowując w przegródce z kartą mały fragment metalu o wielkości karty.