Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Czym jest wzorcowanie przyrządów pomiarowych? O co w tym chodzi? O czym poza tym musimy jeszcze pamiętać?

  • Posted on: 12 November 2019
  • By: addmean
Wzorcowanie przyrządów pomiarowych jest bardzo ważne, gdyż dzięki temu można pokazać atrybuty metrologiczne narzędzia kalibrowanego. Podczas procesu wzorcowania powinna być zachowana pomiarowa spójność.
Świadectwo spraWDzenia tworzy się, żeby kontrolować przyrząd, polega więc na porównaniu wskazań przyrządu pomiarowego ze wzorcowym urządzeniem, a także ewentualnego wprowadzenia poprawek. Efekt sprawdzenia to tzw. certyfikat sprawdzenia, jest to dokument potwierdzający, iż ciśnieniomierz pełni wymagania producenta. Wzorcowanie manometrów odnosi się do zdefiniowania właściwego błędu wskazania przyrządu, porównania go z błędem granicznym biorącym się z klasy przyrządu - przejdź tutaj.


Internet - odbicie
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Jak wspomnieliśmy wcześniej, dokumentem, który to pokazuje jest świadectwo wzorcowania manometru wynikami kalibracji. Wzorcowanie jest zestawem czynności, które definiują relację pomiędzy wartościami wielkości mierzonej wskazanym przyrządem pomiarowym a właściwymi wartościami wielkości fizycznych, jakie są realizowane przez wzorzec jednostki miary. Kontrolowanie i poprawne wzorcowanie różnych pomiarowych przyrządów to jeden z najważniejszych czynników bezpieczeństwa pracy na liniach produkcyjnych w każdym obszarze przemysłu.


Zachowanie takich przyrządów w najlepszym, porządnym stanie, jak ich nienaganna kontrola umożliwia na utrzymanie najwyższej jakości produktów, jak również pełną wiarygodność wobec różnych klientów.
To najistotniejsze, tak samo jak inne sprawy, wymienić możemy zakup najlepszego sprzętu, na przykład chłodziarka laboratoryjna, by oferować jak najwyższej jakości usługi - chłodziarki laboratoryjne. To konieczne, ażeby klient był zadowolony, by rekomendował nasze usługi.