Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/digitalsys.pl/includes/menu.inc).

Co to jest wskaźnik napięcia, jak on działa oraz z jakiego powodu jest tak użyteczny?

  • Posted on: 20 March 2023
  • By: addmean
Czy też pamiętasz, jakie jest od długiego czasu podstawowe narzędzie wszelakiego elektrotechnika? Używa go także na pewno dowolna tzw. "złota rączka". To interesujące, że takie niewielkie urządzenie może ustrzec nawet przed porażeniem elektrycznością, czyli wręcz przed śmiercią.


Niniejszym urządzeniem jest miernik napięcia, określany też jako wskaźnik lub tester.


Swym wyglądem niezwykle przypomina płaski śrubokręt, może zresztą spełniać także tę funkcję. Jednak zdecydowanie korzystniej jest jego używać w jego rzeczywistej roli, czyli jako urządzenia, za pomocą jakiego można by kontrolować, czy też dana przestrzeń jest przyłączona do prądu.

Kliknij tutaj i zdobądź więcej informacji (www.a-pro.pl/uslugi-elektryczne/) na prezentowany tu temat. Te materiały też dadzą Ci do myślenia, zatem nie zastanawiaj się długo, a przeanalizuj to zagadnienie.

W swojskich uwarunkowaniach wskaźnik napięcia na ogół wykorzystywany jest do badania, czy też w kontakcie elektrycznym jest napięcie. W jaki sposób się to robi? Wystarczy tylko metalowy koniec wskaźnika włożyć w jeden z otworów w kontakcie elektrycznym, a 2 koniec dotknąć palcem, którym najczęściej jest kciuk.


Lampy podłogowe i stołowa z kolekcji Toro
Author: SPOT Light
Source: SPOT Light
Jeśli napięcie jest podpięte do kontaktu, to transparentna rękojeść testera, jaka zawiera m.in. część pod nazwą neonówka i oczywiście - diodę rozjaśni się. Będzie to sygnał, że napięcie elektryczne jest do gniazdka podłączone. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie można kupić takowy wskaźnik napięcia, to niezłym rozwiązaniem jest podróż do marketu elektrycznego. Mógłbyś także wyszukać takiego testera w Internecie.


W tamtym miejscu z pewnością będzie nieco mniej kosztowny, chociaż w wypadku testera, jaki wkłada się do gniazdka elektrycznego, ważniejsza jest na pewno jego klasa, a nie cena. Na własnym zdrowiu oraz życiu nie można by wszakże oszczędzać.